13 grudnia młodzież ze Szkoły Podstawowej w Zagórzu czynnie kibicowała podczas meczu siatkówki mężczyzn Plus Ligi pomiędzy GKS Katowice a Resovią Rzeszów. Atmosfera panująca w katowickim Spodku była rewelacyjna a dzieciaki miały możliwość zrobienia selfi z zawodnikami. Na pomysł wyjazdu wpadli nauczyciele Wychowania Fizycznego wspólnie z Panią Wicedyrektor.

2017 kosz

 

majm cocacolacup 1

Chłopięca drużyna naszego gimnazjum brała udział w ogólnopolskim turnieju piłki nożnej Coca-Cola Cup.

Aby dotrzeć do III etapu, czyli eliminacji wojewódzkich, musieliśmy wygrać etap powiatowy, ogrywając zespoły z Chrzanowa i Trzebini oraz turniej rejonowy, gdzie między innymi zwyciężyliśmy ze sportową szkołą z Andrychowa.

Turniej etapu wojewódzkiego został rozegrany 13 maja w Dobczycach, gdzie oprócz naszej szkoły i gospodarzy grały także gimnazjum z Pcimia oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Krakowa.

Toczyliśmy wyrównane pojedynki, jednak nie sprostaliśmy przeciwnikom, w których szeregach występowało wielu zawodników kadry Małopolski a nawet Polski.

Udział w Turnieju wojewódzkim jest dla naszej szkoły wielkim sukcesem i z dumą prezentujemy skład naszej drużyny: Kacper Burzej, Patryk Rogowiec, Dawid Motyczko, Daniel Hodur, Paweł Dusza, Przemysław Glistak, Patryk Szczepina, Daniel Macuda oraz Wiktor Pasiecznik. Opiekunem zespołu jest mgr Mariusz Maj.

Gratulujemy drużynie i opiekunowi. Życzymy dalszych sukcesów!

Przez cztery dni lutego w naszej szkole odbywał się Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych i Gimnazjum. Zawody przeprowadzone były kategorii indywidualnej i drużynowej. Były również przepustką do 1/2 finału wojewódzkiego w Tenisie Stołowym. Łącznie w zawodach wzięło udział 134 zawodników z czego 32 będzie reprezentować  powiat chrzanowski w rozgrywkach w Choczni. Z naszej szkoły do tych rozgrywek zakwalifikowały się 2 osoby.

20160310 zawody wz 0021 marca reprezentacja chłopców Szkoły Podstawowej w Zagórzu wzięła udział w Powiatowym Turnieju Mini Piłki Koszykowej w Chrzanowie. Uczniowie kl.5 i kl.6 naszej szkoły zdobyli tam III miejsce.

Gratulujemy sukcesu chłopcom i pani mgr Agacie Kraśniewskiej, która przygotowała drużynę do turnieju.

20151104 majm 010

20151104 majm 011

Dzięki bardzo dobrej postawie  naszych gimnazjalistów w Powiatowych Biegach Przełajowych mieli oni okazję reprezentować naszą szkołę w zawodach na szczeblu wojewódzkim w Nowym Targu. W zawodach brali udział Gabriela Strojek oraz Jakub Latko z klasy II PG i godnie reprezentowali naszą gminę a także powiat. Życzymy dalszych sukcesów sportowych i zajęcia jeszcze lepszych miejsc za rok.

20151104 majm 008

20151104 majm 00720151104 majm 006

W czerwcu 2015 roku w Zespole Szkół w Zagórzu we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Chrzanowie odbyły się gminne eliminacje w konkursie Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy oprócz możliwości sprawdzenia się i zaprezentowania swojej wiedzy również dobrze się bawili i dopingowali siebie nawzajem. Drużyna naszego gimnazjum zajęła drugie miejsce ustępując tylko jednym punktem drużynie z Babic.

20151104 majm 005W dniach 14-15 stycznia 2015 roku w Zespole Szkół w Zagórzu odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Tenisie Stołowym, w których uczestniczyli także uczniowie naszej szkoły. Zawody przebiegały w przyjaznej atmosferze, było bardzo emocjonująco i na stałe zapisały się w kalendarzu imprez sportowych Powiatu chrzanowskiego.

20150129 zawody 002W dniach 28.01.15 - 29.01.15 odbył się na terenie Zespołu Szkół w Zagórzu Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych. Rywalizacja przebiegała w kategorii indywidualnej i drużynowej.

W zawodach udział wzięły 6-osobowe reprezentacje gmin z powiatu chrzanowskiego (w tym uczniowie Gminy Babice).

6 - osobowe zespoły i po 2 drużyny chłopców i dziewcząt   z powiatu chrzanowskiego będą reprezentować nasz powiat w zawodach rejonowych w Choczni. Z Gminy Babic zakwalifikowali się uczniowie z SP Mętków: Sowa Wiktor, Kikla Kacper, Piegza Konrad.