ulotka ecdl„Telefonem ucz się i odkrywaj świat” to kolejna, już V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Edukacji z Panem T.I.K-iem” poświęcona Internetowi i pracy w sieci, organizowana wspólnie przez Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz Gimnazjum nr 49 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Starzyńskiego w Warszawie.
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych w całej Polsce.
Celem konkursu jest poruszenie tematyki dotyczącej możliwości wykorzystania przez ucznia urządzeń mobilnych, takich jak tablet czy telefon oraz darmowego oprogramowania do nauki w szkole i w domu. Uczniowie mają za zadanie zaprojektować okładkę zeszytu szkolnego, gdzie pokażą w jaki sposób urządzenia mobilne mogą wspierać naukę ucznia. 

 

Strona internetowa konkursu - TUTAJ
Szablon do wykonania zadania - TUTAJ