ksw logoZapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu poezji organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców w Libiążu.

Regulamin:

1.W konkursie recytatorskim biorą udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu chrzanowskiego (Chrzanowa, Libiąża, Trzebini, Babic i Alwerni) w następujących kategoriach wiekowych:

  • I kategoria: klasy I – III szkoły podstawowej
  • II kategoria: klasy IV – VI szkoły podstawowej
  • III kategoria: klasy I – III gimnazjum
  • IV kategoria: klasy szkoły   ponadgimnazjalnej

2. Każda szkoła może zgłosić do konkursu dwóch uczestników z każdej kategorii wiekowej.

3.Uczestnicy recytują jeden utwór literacki (poezja lub proza poetycka) o tematyce religijnej.

4.Czas recytacji utworów wynosi:

  • Dla kategorii I i II- maksymalnie 4 min.
  • Dla kategorii III i IV - maksymalnie 8 min.

5.Przekroczenie limitu czasu może spowodować zmniejszenie ilości przyznanych punktów. Oceniane będzie:

-  dobór utworu, interpretacja, wykonanie, ogólny wyraz artystyczny

Decyzje komisji konkursowej są ostateczne.

  1. 6.Eliminacje szkolne należy przeprowadzić do 6 marca 2015 r.
  2. 7.Termin zgłaszania kandydatów do konkursu finałowego upływa z dniem 11 marca 2015 r.

Trzy karty uczestnictwa należy przesłać na adres:

Zespół Szkół KSW, ul. Kościelna 2,
32 – 590 Libiąż,
tel./fax. 32 627-11-89

8.Przesłuchania uczestników odbędą się dla kategorii I, II, III i IV  27 marca 2015 roku (piątek) od godziny 10:00 przed komisją konkursową. Uczestnicy zostaną powiadomieni telefonicznie lub pocztą elektroniczną o wyznaczonej godzinie przesłuchania. Laureaci (zwycięzcy i wyróżnieni w poszczególnych kategoriach) zostaną zaproszeni na wręczenie nagród w dniu 10 kwietnia 2015 roku (piątek) na godzinę 9:30.

9. Laureaci poszczególnych kategorii awansują do konkursu regionalnego i będą reprezentować powiat chrzanowski w XII Regionalnym Konkursie Poezji Religijnej, który odbędzie się 10 kwietnia 2015 roku o godz. 10:00.

REGULAMIN KONKURSU - DO POBRANIA