plakat konkurs jp2W czerwcu odbyło się rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu "List do Franciszka" organizowanego przez Instytut Dialogu im. Jana Pawła II w Krakowie. Z naszej szkoły zostały wysłane 4 prace uczennic z klas 6 a i b. Miło nam poinformować, że uczennica kl. 6b Julia Szkółka zajęła II miejsce. GRATULUJEMY!!!

Na konkurs nadesłanych zostało 3000 prac z całej Polski.

Dzieci nadesłały listy skierowane do Ojca Świętego Papieża Franciszka oraz zilustrowały go własnoręcznie wykonanym obrazkiem. Jurorzy wybrali w głosowaniu 41 prac w kategorii dzieci z klas I - III oraz 109 prac uczniów klas IV - VI.

Nagrodzone i wyróżnione listy zostaną opublikowane w formie wydawnictwa we wrześniu bieżącego roku przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Książkę oraz drobne upominki otrzymają wszystkie osoby, które zostały nagrodzone i wyróżnione w konkursie.
Informujemy również, że zostanie odprawiona msza św. w intencjach zawartych w listach, na którą zapraszamy wszystkich uczestników konkursu. Termin zostanie podany później.