Każdy kto zna zasady zdrowego odżywiania wie, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Nie powinniśmy wychodzić z domu bez zjedzonego śniadania, a potem powinniśmy uzupełnić je II śniadaniem. Śniadanie zwiększa spostrzegawczość, uwagę na lekcji i pozwala na energetyczną zabawę na przerwach. Dlatego aby wzmocnić swój organizm. Należy przygotowywać śniadania tak, aby już od dzieciństwa i młodości kształtować właściwe wymogi żywieniowe.

Nasz szkoła 8 listopada 2017 r., w ramach realizowanego programu „Trzymaj Formę”, na lekcji biologii w klasach 3 gimnazjum i klasie 7 szkoły podstawowej zorganizowała klasowe śniadania. Dzień ten nie był przypadkowy - w Europie jest on obchodzony jako Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, a w Polsce jako Dzień, w którym Śniadanie Daje Moc.

20171108 sniadanie