2018 mam talent

W piątek 9 lutego podziwialiśmy szkolne talenty, gdyż to właśnie wtedy odbył się l Szkolny Konkurs "Mam Talent". Przed jury i zgromadzoną publicznością nasi odważni i uzdolnieni uczniowie prezentowali m.in. piosenki, tańce, grę na instrumentach, talenty plastyczne, sztuczki karciane, scenkę kabaretową i sprawność fizyczną. Spośród tych, którzy ujawnili swoje talenty, jury wybralo i nagrodziło najlepszych.

W klasach 1-3:
I miejsce - Magdalena Drewniak - śpiew
Il miejsce - Natalia Siejka - śpiew
Amelia Knapik - taniec

W klasach starszych:
I miejsce - Emilia Bury - śpiew oraz gra na wiolonczeli
II miejsce - Julia Szkółka - malarstwo, Justyna Bartuś - taniec
III miejsce - Daria Cebula oraz Aleksandra Łydek - taniec
Wyróżnienie dla Karoliny Ziajki za talent plastyczny.

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Samorząd Uczniowski oraz Panią Dyrektor. Jesteśmy dumni z naszych utalentowanych uczniów, gratulujemy wygranych oraz życzymy im dalszego rozwijania swoich pasji. Mamy nadzieję, że w II edycji konkursu ujawnią się kolejne talenty.

Do obejrzenia zdjęć zapraszamy na nasz szkolny funpage https://www.facebook.com/zszagorze/

tabliczka licencja

29 września 2017 r. nasza szkoła po raz drugi brała udział w akcji "Swiatowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Miała ona na celu utrwalenie tabliczki mnożenia w formie zabawy na lekcjach matematyki. Uczestniczli w niej uczniowie klas 3 - 7 SP oraz 2 - 3 PG. Za udział w tym projekcie nasza szkoła otrzymała licencję.

tabliczka 1

Kolejna wizyta naszych uczniów na hali krakowskiej Wisły. 🏀
17 stycznia 2018 kibicowaliśmy Wiśle w rozgrywkach Euroligi z tureckim zespołem Yakin Dogu Universitesi. Nasze koszykarki niestety przegrały ze Stambułczynkami. ale pokazały się z dobrej strony.
Nasi uczniowie mieli możliwość, dzięki zaangażowaniu Wuefistów naszej szkoły, podglądnięcia w akcji najlepszych koszykarek w Europie. Oby przełożyło się to na Ich umiejętności.

2018 koszyk

Jeden z ostatnich dni w szkole przed przerwą świąteczną był prezentacją dłuższej pracy kazdej z klas. Uczniowie przygotowali prezentację kolędy lub pastorałki. Część klas urozmaiciła swój występ dodatkowymi środkami artystycznymi, które wzbogaciły występ i dodały uroku. Rozśpiewane spotkanie całej szkoły wprowadziło wszystkich w radośny, świąteczny nastrój. Nasze spotkanie zaszczył swoją obecnością zespół "Mirabelki", złożony z przedstawicieli Stowarzyszenia Emerytów "Radosna Jesień" w Zagórzu.

Fragmenty występów klas można posłuchać TUTAJ

2017 koledy

Początkiem grudnia Samorząd Uczniowski zorganizował dla wszystkich uczniów oraz nauczycieli Szkolne Mikołajkowe Rozgrywki. Wybrane drużyny złożone z uczniów i nauczycieli walczyły o punkty w zabawnych konkurencjach związanych z okresem świątecznym. Skakanie przez zaspę - skakankę, podawanie czapki, rzut  śnieżkami, odgadywanie świątecznych haseł  czy tez ubieranie Mikołaja wywołało sporo emocji. Uwieńczeniem zabawy były drobne upominki dla wszystkich uczniów. Dziękujemy za świetną współpracę!

2017 mikolajki

Końcem listopada nie mogło zabraknąć andrzejkowej zabawy. Starsi przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, pod opieką Pań: Magdaleny Woźniak, Ewy Nowotny i Katarzyny Halbiny, przygotowali dla uczniów klas 1-3 moc atrakcji. Urocze wróżki odczytywaly przyszłość z dłoni i kart, a także pomagały poznać wszystkim ciekawskim imię swej przyszlej, drugiej połówki. Wszyscy spragnieni ruchu i tańca mogli pobawić się wspólnie z wróżkami przy skocznej muzyce. A my życzymy wszystkim spełnienia wszystkich pomyslnych wróżb!

 

Pierwsze "Szkolne Dni Twórczości" były poświęcone 11 listopadowi i przypadającemu w tym dniu Narodowym święcie Niepodległości.

Drużyny klasowe miały za zadanie ułożyć mapę Polski i zaznaczyć na niej nasz region oraz stworzyć jego reklamę. Kolejnym zadaniem było ułożenie krzyżówki do podanego hasła " niepodległość (klasy I - V) i " w listopadzie goło w sadzie". Uczniwie uczyli się współpracować w grupie a także mogli pokazać posiadane talenty.

Prace były oceniane przez jury, które skąłdało się z uczniów i nauczycieli.

2017 mapy

13 paźśdziernika odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Krótki program artystyczny przedstawiła klasa 6a, którą przygotowały panie: Helena Domin i Iwona Pawlik. Nagrodę Wójta otrzymała pani wicedyrektor Monika Grzywnowicz, a Pani Dyrektor wyrózniła również za pracę nauczycieli i pracowników szkoły.

Nagrodzeni nauczyciele i pracownicy szkoły:
R. Dorman, E. Nowotny, L. Moskała, R. Mucha, E. Popielnicka, J. Sikora
T. Floczak, G. Niemczyk, E. Mucha

20171013 den